Ninja-akadémia

12 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Go down

Re: Ninja-akadémia

Témanyitás  Senshi Jakoutsu on Hétf. 16 Ápr. 2018 - 12:00

- Menjetek vissza a tanterembe. - Mondja a sensei és én is, a többieket követve, vissza mentem a tanterembe. ~ Vajon mindenki megoldotta a feladatot? ~ Teszem fel magamban a kérdést, miközben a bevonuló osztályseregletet nézem. Többek már előttünk is beérkeztek a tanteremben, és még utánunk is hömpölygött a tömeg, amíg mi helyett foglaltunk a helyünkön az első padsorba. Mi a "nagyok". Jó érzés az osztály menő részéhez tartozni. Amíg a többiekre vártunk, addig beszélgettünk az első padba. Azon filóztunk vajon mi jön ezután? Így az elején még nem várhatunk túlzott gyakorlati oktatást, bár nem értem miért nem tanulunk meg harcolni. Mindenki tudja, hogy odakint javában dúl a háború és apukám sokat mesélt a háború borzalmairól. Tekintetében mindig is láttam, hogy sajnálattal beszél róla, de elkezdtem megérteni hogy nagyon félt minket az öcsémmel. Az ő tekintetében is félelem volt, mikor erről beszélt. - Most jön a kiselőadás része. Egyes csapat ide! - Szólalt meg a Daikichi-sensei miután mindenki helyet foglalt a tanteremben. - Hajrá. - Mondom a mellettem elbattyogó egyes csapatnak. ~ De jó, hogy nem mi vagyunk az elsők. ~ Jegyzem meg magamban, majd ezután figyelmesen végig hallgatom őket. - Négyes. Mehettek a helyetekre. - Kapták meg a végső ítéletet. -Ügyesek voltatok. - Egy enyhe mosolyt intézek feléjük, miközben jönnek vissza és a pad alatt kirakom a kezem, hátha kapok egy pacsit. -Kettes csapat! - Szólalt meg Daikichi. ~ Na basszus ezek mi vagyunk. ~ Hát mit lehet tenni, mit nem fel kell állnom és ki kell mennem. ~ Csak ne rezeljek be. ~ Soha nem álltam kint közönség előtt, de most itt az ideje a nagy szerep eljátszásának. Suitachi már megindult a plakáttal és Daikimivel mi is ott lépkedünk mögötte, majd mind a hárman kint álltunk az osztályra nézve. ~ Na most ki kezdi? ~ Nézek a többiekre, mire Daikimi oldalba bök, hogy kezdjem én. ~ A fenébe. ~ Jegyzem meg magamban, de most nem állhatok le az orrlyuk tömögetővel vitatkozni és az amúgy se én lennénk. Ez a feladatom el kell végezzem. -Őőő...- Gondolkodom egy kicsit. ~Most mi a fenét mondjak? - Mi ezt a feladatot úgy fogtuk fel, mint ha egy felderítő küldetés volna. - Talán most sokak röhögnek ki, de folytatom. - Szét váltunk. Én a könyvtárban kutattam. - Hátul a kezem össze van kulcsolva, de már érzem, hogy folyik rajta a verejték, még is kihúzva állok mosollyal az arcomon. Igyekszem némi határozottságot sugározni, de ha valaki jól megfigyel akkor némi remegést is lát a lábamba. ~ Szedd össze magad. ~ Szólok rá magamra. ~ Mindenki le fog nézni. Szedd össze magad! ~ Ezzel az elhatározottsággal folytatom a szerepjátékot. - Mint látjátok egy gondolat térképet készítettünk. A közepén Kaguya áll a Rokudou sennin édes anyja, aki elfogyasztotta az Isten Fa gyümölcsét és így tett szert isteni erőre, azaz a chakrára. Később fia Ōtsutsuki Hagoromo már a chakrával született és ő volt az első aki elkezdte oktatni a Ninshu, azaz a ninjutsu művészetét. Khm...- Nézek a szemem sarkából. - Amit már mi is szeretnénk megtanulni. - Remélem ezzel kicsit oldom a hangulatot és a többieket egy kis nevetésre bírom, vagy némi bekiabálásra a sensei felé. - Itt át is adnám a szót a többieknek, akik bővebben elmondják a Hat út Bölcsének nagy tetteit és tanításait. - Nézek Daikimire és Sutachira, akik közül valamelyikük remélhetőleg veszik a lapot és valamelyikük folytatja az ő részével. Én némán állok és kicsit megkönnyebbülten, hogy végeztem és szerintem viszonylag jól is szerepeltem. 
Senshi Jakoutsu
Játékos

Taijutsu Pontok : 13

Adatlap
Szint: E
Rang: Akadémiai tanuló
Chakraszint: 69

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Re: Ninja-akadémia

Témanyitás  Hyuuga Hanabi on Kedd 17 Ápr. 2018 - 15:20

Mesteretek hümmögve hallgatja végig amit mondasz, majd a furcsa kijelentésedre kicsit összeráncolja a szemöldökét. Mikor azonban befejezed a mondandód a többiek folytatják. Daikimi vett egy mély levegőt, szuszogott egy kicsit, torkát köszörülte, majd enyhén remegő hangon kezdett beszélni. 
- A..chakra és annak irányítása a.. a.. ömm... a ninjutsu ugye. Ezen módszerek már nem automatizálhatók vagy ösztönösíthetők; használatukhoz tudatos irányítást kell végezni....ömm... Ezeket nem felejti el soha aki egyszer már ...izé.. megtanulta,  nincsenek begyökerezve az agyba és a testbe, így gyakorlat híján könnyedén fakulnak. - szusszant egyet, mikor befejezte a mondatot. Erre Sutiachi jött. Egy ideig gyömöszölte pólója alját, majd rátok nézett, s kínosan felnevetett. 
- Tehát.. a.. Az alapvető chakrairányítás módszerei... a.. izé.. chakra testen belüli irányítása, chakra testfelületi irányítása , chakra testen kívüli tárgyban való irányítása, chakra testen kívüli irányításával való mozgatás, chakra testen kívüli önálló irányítása és a chakra testen kívüli irányításával való átalakítás.. és.. izé.. ennyi. - jelentette ki, majd mind a két társad a senseire tekintett, aki egy pár másodpercig gondolkodott. - Négyötöd. - mondta, majd már kezdte is beírni a naplóba a jegyeket. - Szép volt, mehettek a helyetekre. Hármas csapat jöhet!
 S így lassan, lement az összes csapat. Mindenki megkapta a jegyét, mehetett a helyére. Már lassan négy óra volt, hamarosan mehettek haza. De még előtte, tanárotok felállt, s tekintetét rátok szegezte. Kihúzta magát, majd jóval hangosabban, mint amit eddig megszokhattatok, beszélni kezdett. Arca elkomolyodott, úgy mint eddig még soha. 
- Jól figyeljetek! Ti vagytok Konoha új reménye. Az új shinobik. Egy napon, mind nagy harcosok lesztek, akik majd szerény kis országunkat fogják védeni, s annak lakóiért harcolni. De előre szólok, ez nem lesz egy leányálom. A kiképzésetek sosem fog véget érni. De ne adjátok fel. Értitek? Soha! Mert nagy harcosok lesztek. Bármi is az álmotok, kövessétek. Sose térjetek rossz útra. Tudjátok a feladatotokat. Társaitokat ne hagyjátok hátra, semmiképp. A civileket védjétek, s segítsétek. Sose legyetek tiszteletlenek! De a legfontosabb... soha... mondom SOHA, ne térjetek le arról az útról amit választottatok! - mondta. - és most.. oszolj! - fejezte be a csepp kis lelkesítő szövegelést, majd kinyitotta az ajtót, s hagyta, hogy menjetek. 
Ez volt e legelső napod az Akadémián. Az érzések, mindenkiben vegyesek.. de te, hogy élted meg? 

// A megbeszéltek szerint, ugrunk akkor az időben két évet, így az Akadémia harmadik osztályára. Erről a két évről kérnék egy szép, élményhosszúságú postot. Amelyben a történeteket rád bízom. Tehát írd le az akadémia első és második évét. Chakraelmélet tanulást, fizikum fejlesztést. Jutsukat még nem fogtok tanulni, azt majd harmadikban. Írhatsz akármilyen történeteket, vagy összefoglalókat. osztálytársaiddal szervezett szórakozásokat, kisebb feladatokat. Hogy hogyan élte meg a karakter ezt a két évet. Mi motiválja? írhatsz egy-két, még nem shinobinak való munkát is, melyet az Akadémián osztottak ki feladatnak (Pl. bevásárlás egy idős hölgynek). ezen történetek, s post megírására szabad kezet kapsz. Írd le azt a két évet. Ha kérdésed van megtalálsz. Ügyesen!//

~Aokaze Atsushi - Öröklét vagy kárhozat. Egy sárkány születése 
~Aikawa Hanako - Legendák nyomán 
~Kenshiro Youma - Monoton hangok némasága
~Shiyaga Kayguro, Kira - Halhatatlan hősök 
~Senshi Jakoutsu- Az első lépés mindig nehéz
~Hiroto Osumi - Álom és valóság
~Kaibutsu Hiroto - Amikor a szó már nem elég... (fagyasztva)
Hyuuga Hanabi
Mesélő

Adatlap
Szint: B
Rang: Epilepsziás viziló
Chakraszint: Tápiókapuding

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

12 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Vissza az elejére

- Similar topics